2015. október 24.

Lassan kezdetét veszi az év végi dömping

Az október elején beharangozott új Gordianus kötetet megelőzően az év első felében írtam olyan posztot, amely a várható megjelenésekkel foglalkozott. Így az év utolsó harmadában, amikor kezd lassan beindulni az év végi dömping, ismét kedvet kaptam megnézni, hogy az elkövetkezendő hetekben milyen kötetek csábítanak majd a vásárlásra, és azt kell mondjam, hogy bőven lesz miből válogatni.

Szeretem az IPC Kiadó könyveit, van saját példány, de a könyvtár újdonságai között is állandóan figyelem őket. Utoljára Rosanna Ley Visszatérés Burmába című egzotikus regényét olvastam a kiadó újdonságai közül, aztán ott vár  Kate Furivall Árnyak a Níluson című regénye, sőt az előjegyzéseim között is szerepel néhány IPC-s kötet. Nemsokára érkezik egy újabb családregény, a sokak által kedvelt Natasha Solomons írónőtől. Ezzel négyre növekszik a kiadónál megjelent regényei száma: A Tyneford-ház (2013), Eltűnt férjek galériája (2014), Mr. Rosenblum listája (2014).

Natasha Solomons: A Hartgrove-ház
Szörnyű dolog a bátyád feleségét szeretni....
Szilveszter estéje, Dorset, Anglia, 1946.
Gyertyák lángja világítja be a nagytermet, gramofon sistereg, a vendégek pedig táncolnak, és pezsgőt kortyolgatnak. Ezen az éjszakán a Hartgrove-ház felidézi régmúlt dicsőségének napjait. Mikor a Fox-Talbot család fiai visszatérnek a háborúból, elhatározzák, hogy megmentik az ősi családi birtokot a biztos csődtől. Azonban a gyönyörű énekesnő, Edie Rose érkezése összekuszálja a szíveket és a családi kapcsolatokat, s ez végzetes áruláshoz vezet.
Ötven évvel később, az elismert zeneszerző, Harry Fox-Talbot emlékezik vissza életére, s próbálja enyhíteni nemrég elhunyt felesége miatt érzett gyászát. Négyéves unokájáról kiderül, hogy kivételes zenei tehetség, ezért egyre több időt töltenek együtt. Az új élmények, tapasztalatok, melyeket a kisfiú közelsége által kap, arra sarkallja őt, hogy végre szembenézzen a múltjával is. Páratlan regény szerelemről és árulásról, és arról, hogy sosem késő a megbocsátást keresni.
Lenyűgöző regény, amely visszaidézi a szerző Tyneford-ház című New York Times-bestsellerét. A Downton Abbey rajongóit bizonyára magával ragadja a történet hátteréül szolgáló csodálatos angol vidéki birtok, és Hartgrove-ház hangulata.
Natasha Solomons új családregénye, szerelmi háromszögről, a családi kötelezettségekről, és a gyász sötétsége utáni öröm felfedezéséről szól. A történet az elbűvölő vidéki angol táj szépségének ölelésében, egy csodálatos birtokon játszódik.
Várható megjelenés: 2015. október 30., IPC MIRROR

A Könyvmolyképző is tud meglepetésekkel szolgálni, sőt idén nagyon sok "szeretném elolvasni" kötetet jelentettek meg, és az év végére is csábító újdonságokat tartogatnak. Egyelőre csak kettőt hoztam, a többi a későbbi posztokban fog szerepelni. Adriana Trigiani regényét már régen szerettem volna elolvasni, csak annyi más könyvhöz hasonlóan halogattam az angol kötet beszerzését. Na majd most a fordítást. Erik Larsonnak már jelent meg magyarul könyve, 2012-ben, Az Ördög a Fehér Városban című dokumentumregény, amely az 1893-as chicagói világkiállítás megrendezésének történetét meséli el, amikor felbukkant az első dokumentált amerikai sorozatgyilkos. A most megjelenő regénye Hitler hatalomra kerülésének időszakába repíti az olvasókat. 

Adriana Trigiani: A cipész felesége
Ciro és Enza tizenéves korukban találkoznak először az Olasz-Alpokban megbúvó kis faluban, ami az otthonuk. Találkozásuk rövid, de gyönyörködtetően tartalmas.
Amikor Cirót méltatlan módon elküldik Amerikába, Kis-Itáliába cipésztanoncnak, Enza vigasztalhatatlan. A családját váratlan tragédia éri, és neki is Amerikába kell mennie apjával, hogy így biztosítsák családjuk jövőjét.
Anélkül, hogy tudnának egymásról, Ciro és Enza új életet kezd New Yorkban, ahol eltérő utakon járnak, mígnem a sors közbeszól, és újra összehozza őket. De ekkor már késő: Ciro jelentkezett az I. Világháborúba, és Enzának meg kell tanulnia Ciro nélkül felépíteni életét a Metropolitan Operaház varrónőjeként.
Ahogy sorsuk összefonódik és világuk végérvényesen megváltozik a háború után, el kell dönteniük, hogy közös-e a jövőjük vagy sem.
Várható megjelenés: 2015. december 11., Könyvmolyképző Kiadó

2015. október 20.

Liebster Award

Mivel az utóbbi hónapokban (főként a nyáriakban) nem igazán jutott időm a blogommal foglalkozni, nem is gondoltam rá, hogy bárki bármilyen díjban részesítene. 2014-ben már megkaptam egyszer ezt a díjat Olíviától, úgyhogy kellemes meglepetésként ért, amikor Katherine, a Katherine's Bookstore bloggerinája megtisztelt vele. Köszönöm, örültem neki. 
A díjra vonatkozó szabályok: 
1. Meg kell írni kitől kaptam a díjat.
2.Írnom kell magamról 10 dolgot.
3.Válaszolni kell a jelölő személy által feltett kérdésekre.
4. Megnevezni tíz új jelöltet és feltenni nekik 10 kérdést. 

Mivel már korábban is írtam magamról, akadhat ismerős szöveg a felsoroltakban, de talán valakinek ezek is újdonságok lesznek: 

1. Próbálok home office-t kialakítani, de azt kell mondjam, hogy amennyi előnye, éppen annyi hátránya is van. 
2. Szeretek színházba járni. Vígjáték, kamaradarab, drámai vagy zenés előadás nálam nem számít, mindeniket szívesen megnézem. 
3.Nagy mozi rajongó vagyok (lesz is jó sok film, ami nemsokára kerül a mozikba, és szeretném megnézni őket,pl.  az új James Bond, vagy a Star Wars -The Force Awakens).
4. Egy hónapos friss kutyagazdi vagyok. Egy tíz hetes beagle kölyökkutya boldogítja (és fejtetőre állítja) az életünket, de nagyon imádni való kis aranyos. 
5. Szerettem volna valamiben kimagaslóan tehetséges lenni, de a természet másoknak adományozta ezeket a tehetségeket, legyen szó művészetekről, zenéről, tudományról...
6. Gyermekkoromban ebben a sorrendben változtak, a mi leszek, ha nagy leszek elképzeléseim: kémikus, ügyvéd, régész, művészettörténész... végül teljesen más felé vettem az irányt, de a múlt és a művészetek iránti érdeklődésem megmaradt. 
7. Imádom a gránátalmát, örülök, hogy jön a szezonja. 
8. Még mindig szeretek sütni-főzni, és új recepteket kipróbálni. Egyre másra megveszem a receptújságokat, attól függetlenül, hogy rengeteg van már itthon, de élvezem az újdonságokat végiglapozgatni és elmélkedni a csábító receptek fölött. 
9. Remélem egy napon valamelyik hazai kiadó is felfigyel P. B. Ryan Nell Sweeney Mytery sorozatára, és elhozza nekünk a fordítást. Egyik kedvenc krimi-sorozatom, angolul már kétszer is elolvastam, pedig hat kötetből áll. 
10. A Háború és béke a mumus könyvem, eddig legalább ötször futottam neki, mindig egy kicsivel többet sikerült elolvasni, de aztán csak félretettem eljövendő időkre...

2015. október 11.

Visszatekintő

Gyors lábakon illant el a nyár, sőt most már az őszben is jócskán benne vagyunk. A két hónapos blog-szüneteltetés nem szerepelt az eredeti terveim között, de néha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy mi azt szeretnénk. Egyéb teendőim mellett azért a betűk világát sem nélkülöztem teljesen, de ami a könyvbeszerzéseket illeti, az bizony minimálisra csökkent. Az összes kecsegtető akciós ajánlatot kihagytam, sem kedvem, sem időm nem volt azokkal foglalkozni. Azért nem szenvedtem hiányt olvasnivalóban, hiszen a nyár elején alaposan feltankoltam, viszont azt kell mondjam, hogy azon könyvek nagy része olvasatlan maradt. Ennek ellenére az olvasmányaim zöme könyvtári könyvek közül került ki (persze nem azok amelyeket terveztem, bár egyik-másikuk még mindig nálam van), mert a könyvtárlátogatást nem hanyagoltam, de kaptam kölcsönben is, meg egy-két sajátot is levettem a polcról.  Ha visszatekintek az elmúlt három hónap olvasmányaira többségben vannak a YA/NA könyvek, de azért akad sci-fi, krimi, történelmi romantika és humoros szórakoztató irodalom is. Íme az olvasmányaim:

Young Adult/New Adult
Tammara Webber: Easy - Egyszeregy (A szív körvonalai 1.)
Tammara Webber: Breakable - Törékeny (A szív körvonalai 2.)
Erin McCahan: Szerelem és más fura szavak
Mindee Arnett: A rémálom-ügy (Akkordél Akadémia 1.)
Mark Frost: Szövetség (Paladin-Prófécia 2.)


2015. október 5.

Jön, jön, jön...

Nem ezzel a poszttal képzeltem a visszatérést a kis blogomhoz (egy nyárösszegző folyamatban van...), de emellett a hír mellett nem lehetett szó nélkül elmenni. Egy olyan rajongónak, mint én, meg semmi esetre sem. 
Végre valahára érkezik a legújabb Steven Saylor kötet, a fiatal Gordianus egy újabb nyomozásával. Én ma fedeztem fel ezt az örvendetes hírt a kiadó weboldalán, és azt kell mondjam, hogy hosszú idő óta számomra ez lesz az első nagyon, de nagyon várólistás kötet. Több, mint egy évvel ezelőtt olvastam A nílusi rablókat, szóval már  éppen ideje volt a következő kalandnak. Igaz, hogy még két hónap hátra van, de a visszaszámlálás már megkezdődött. 


Steven Saylor: A fúriák haragja
I. e. 88.: az egész ókori világ háborúban áll. Nyugaton az itáliai államok Róma ellen lázadnak; keleten Mithridatész a seregével a birodalom ázsiai provinciáit hódítja meg. Még a viszonylag békésnek mondható Alexandriában sincs nyugalom, mert új fáraó került hatalomra, és az utcákon tombol a káosz. Az ifjú Gordianus ennek elmúlását várja Bethesdával, amikor titkos üzenetet kap korábbi tanítójától és barátjától, Antipatrosztól. Épp Epheszoszban tartózkodik Mithridatész kíséretében, és úgy érzi, az élete közvetlen veszélybe került.

Gordianus a megmentésére indul, noha tudja, hogy ehhez ellenséges vonalak mögé kell hatolnia. Ráadásul hatalmas és halálos erők keresztezik az útját, és saját terveiket erőltetik az ifjúra. Gordianus hamarosan már nem is tudja eldönteni, kinek az oldalán áll, miközben muszáj megfejtenie a titkos üzenet mögött húzódó rejtélyt, hogy mentse a saját életét és mindenkiét, aki fontos neki.
Várható megjelenés: 2015. november 10., Agave Könyvek